Nowa funkcja w programach AVG
AVG, wraz z aktualizacją swoich najbardziej popularnych aplikacji AVG Internet Security, AVG Internet Security Unlimited oraz AVG Ultimate wprowadziło długo wyczekiwaną ochronę Ransomware Protection. Usługa w czasie rzeczywistym chroni domyślne i wybrane przez użytkownika foldery na dysku przed zmianami takimi jak modyfikacje, kasowanie czy szyfrowanie przez programy inne niż znajdujące się na białej liście.
2017-07-26, 20:13

Domyślnie, gdy nowa aplikacja będzie chciała dokonać zmian, AVG sprawdzi, czy została ona oznaczona jako zaufana.

Jeśli nie, użytkownik otrzymuje możliwość interwencji – jednorazowej lub stałej, umieszczając ją na jednej z list Pierwsza służy do zapisu aplikacji, które mają pełne prawo do zarządzania plikami, na drugiej znajdą się te programy, które mają kompletny zakaz modyfikacji plików.

Ransomware Protection działa w dwóch trybach – inteligentnym i z ograniczeniami. Ten pierwszy, w dużej mierze automatycznie wykrywa to, co warto chronić i aplikacje, którym można zaufać. W drugim przypadku użytkownik dostaje wolną rękę i sam decyduje o wszystkim. W każdej chwili można się dowolnie przełączać pomiędzy oboma trybami.

Niezależnie od aktywnego planu ochrony użytkownik ma pełnię władzy nad folderami, a także typami plików w nich zawartymi. Wybiera te, które są chronione, domyślnie są to wszystkie typy. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji. Tutaj również dowolnie doda się i usunie programy z białej bądź czarnej listy.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy