HMA - prywatność w sieci jednym kliknięciem
Połączenia przez VPN dotychczas były używane jedynie przez firmy, ale coraz częściej interesują się nimi prywatni użytkownicy sieci. Nic dziwnego - to jeden z najlepszych sposobów zapewnienia sobie prywatności w Internecie i zabezpieczenia wysyłanych danych przed hakerami.
2017-06-25, 16:35

„VPN szyfruje wysyłane pakiety danych, które następnie, w miejscu docelowym, są odkodowywane” - mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG. „Dzięki temu dane są bezpieczne. Nawet jeżeli haker przechwyci pakiety, to dostanie jedynie zaszyfrowane informacje, które będą bezużyteczne” - dodaje.

Dotychczas tworzenie wirtualnych sieci prywatnych wymagało wiedzy i doświadczenia z zakresu IT. Dzięki nowości na rynku - programowi HMA, stworzonemu przez zespół specjalistów z HideMyAss.com - ta wiedza nie jest już potrzebna. VPN stał się dostępny jednym kliknięciem myszki.

Do najważniejszych cech HMA należy możliwość ukrywania swojego adresu IP oraz wyboru lokalizacji, która zostanie odczytana przez serwisy w sieci. To rozwiązanie pozwalające uniknąć zabezpieczeń regionalnych na stronach. Jest także sposobem na obejście cenzury w Internecie, którą wprowadzają niektóre państwa.

Oprócz tego HMA szyfruje przesyłane dane, zapewniając bezpieczne przeglądanie poczty, logowanie się w sklepach internetowych lub bankowości online. Daje możliwość uniknięcia przypadkowych infekcji złośliwym kodem, bo wirusy nie potrafią „odnaleźć” użytkownika.

Z włączonym VPN bez obaw można także korzystać z publicznych, otwartych punktów hot spot. Cokolwiek zostanie wysłane w sieć, będzie zabezpieczone przed odczytaniem przez osoby postronne.

To wszystko znaleźć można w jednym, banalnie prostym w obsłudze, programie. HMA jest dostępne w standardzie w 6 wersjach językowych, można go instalować na dowolnej ilości urządzeń i działa pod iOS, Windowsem oraz Androidem. A co najważniejsze dla dużej części użytkowników komputera - nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jedno kliknięcie pozwala połączyć się z wirtualną siecią prywatną i ukryć swoją aktywność w Internecie.

Więcej informacji o HMA znajdziesz na stronie:

https://trybawaryjny.pl/hma-vpn-tutorial/

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
ZAŁĄCZNIKI
hma.pdf
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy