3 sposoby na zmniejszenie limitu danych w telefonie
Nie trudno przekroczyć limit transferu danych w smartfonie. W większości przypadków wystarczy trochę muzyki online, aktywny komunikator i dobry film, by Internet zwolnił do prędkości żółwia, właściwie uniemożliwiając korzystanie z sieci. Czy można temu zapobiec? Oczywiście! Oto trzy proste metody oszczędzania transferu.
2016-09-30, 11:26

Metoda 1 - pilnuj limitów

Jedną z metod jest monitorowanie zużycia. Telefony pracujące na Androidzie pozwalają na ustawianie powiadomień o wykorzystaniu transferu i własnych limitów przesyłu danych. Po przekroczeniu zadanych wartości użytkownik otrzymuje informację, a transfer danych zostaje automatycznie wyłączony.

Metoda 2 - zbieraj dane offline

Dobrym pomysłem na ograniczenie zużycia transferu danych jest wykorzystanie opcji offline w aplikacjach. Wiele z nich (m.in. mapy Google lub rozkład jazdy PKP) umożliwia ściągnięcie danych na telefon i korzystanie z nich bez dostępu do sieci.

Metoda 3 - kontroluj co ściągasz

Transfer zaoszczędzi również wyłączenie automatycznego pobierania zdjęć oraz zaprogramowanie kompresji danych w przeglądarce. Daje to dobre efekty, zwłaszcza gdy użytkownik często bywa w Internecie lub korzysta z messengerów.

Jeżeli powyższe metody nie przyniosły skutków, a limit miesięczny jest regularnie przekraczany, warto pomyśleć o zwiększeniu go. W oszacowaniu wielkości transferu pomogą ogólnodostępne programy, wyliczające przewidywane miesięczne zapotrzebowanie na podstawie informacji o sposobach używania smartfona i zainstalowanych aplikacjach.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy