3 sposoby na zmniejszenie limitu danych w telefonie
Nie trudno przekroczyć limit transferu danych w smartfonie. W większości przypadków wystarczy trochę muzyki online, aktywny komunikator i dobry film, by Internet zwolnił do prędkości żółwia, właściwie uniemożliwiając korzystanie z sieci. Czy można temu zapobiec? Oczywiście! Oto trzy proste metody oszczędzania transferu.
2016-09-30, 11:26

Metoda 1 - pilnuj limitów

Jedną z metod jest monitorowanie zużycia. Telefony pracujące na Androidzie pozwalają na ustawianie powiadomień o wykorzystaniu transferu i własnych limitów przesyłu danych. Po przekroczeniu zadanych wartości użytkownik otrzymuje informację, a transfer danych zostaje automatycznie wyłączony.

Metoda 2 - zbieraj dane offline

Dobrym pomysłem na ograniczenie zużycia transferu danych jest wykorzystanie opcji offline w aplikacjach. Wiele z nich (m.in. mapy Google lub rozkład jazdy PKP) umożliwia ściągnięcie danych na telefon i korzystanie z nich bez dostępu do sieci.

Metoda 3 - kontroluj co ściągasz

Transfer zaoszczędzi również wyłączenie automatycznego pobierania zdjęć oraz zaprogramowanie kompresji danych w przeglądarce. Daje to dobre efekty, zwłaszcza gdy użytkownik często bywa w Internecie lub korzysta z messengerów.

Jeżeli powyższe metody nie przyniosły skutków, a limit miesięczny jest regularnie przekraczany, warto pomyśleć o zwiększeniu go. W oszacowaniu wielkości transferu pomogą ogólnodostępne programy, wyliczające przewidywane miesięczne zapotrzebowanie na podstawie informacji o sposobach używania smartfona i zainstalowanych aplikacjach.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.