4 mity dotyczące baterii w smartfonie
Telefony komórkowe towarzyszą nam od kilkunastu lat, coraz dłużej pracując bez ładowania. To efekt nowych technologii stosowanych przy produkcji baterii. Niklowo-kadmowe akumulatorki zostały zastąpione litowo-jonowymi, ale z wieloma mitami dotyczących ich pracy wciąż można się spotkać. Które z nich są najpopularniejsze?
2016-09-21, 10:46
  1. FAŁSZ: Przeładowanie baterii z powodu pozostawienia telefonu podpiętego do prądu. Obecnie akumulatorek po uzupełnieniu energii do 100% po prostu przestaje się ładować.
  2. FAŁSZ: Szkodliwe ładowarki „no name”. Współczesne zamienniki są tak samo dobre jak ładowarka oryginalna. Wyjątkiem mogą być chińskie produkty o niesprawdzonych parametrach - tych lepiej unikać.
  3. FAŁSZ: Rozładowywanie baterii do zera przed ładowaniem, co ma zapewniać utrzymanie pojemności akumulatorka. W nowych bateriach tak nie jest - są zaprogramowane na ilość cykli ładowania, po których - bez względu na wszystko - tracą część swojej pojemności. Doładowywanie im nie szkodzi.
  4. FAŁSZ: Wyłączanie aplikacji by nie obciążały baterii. Więcej energii zostanie zużyte na uruchomienie i zamknięcie programu niż na pozostawienie go w stanie uśpienia.

- Gdy mówimy o mitach dotyczących ładownia baterii należy pamiętać przede wszystkim o unikaniu wysokich i niskich temperatur. Mogą być naprawdę zabójcze dla żywotności smartfona – przestrzega Arkadiusz Zakrzewski, ekspert pomocy technicznej AVG – Warto również wyłączyć niektóre funkcje, gdy ich nie używamy Wi-Fi lub GPS. Dlatego by dbać o baterię nie trzeba pilnować każdego cyklu ładowania. Wystarczy nie wystawiać jej na ekstremalne warunki pogodowe i wyłączyć Wi-Fi gdy jest się poza zasięgiem sieci.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.