2 proste sposoby na zabezpieczenie domowej sieci Wi-Fi
Kiedy na biurku pojawia się nowy router, większości osób wydaje się, że konfiguracja sieci jest już zakończona. Niestety, nawet po wizycie montera konieczne jest samodzielne wprowadzenie zmian zwiększających jej bezpieczeństwo.
2016-05-04, 12:09

Domyślnie nie znaczy dobrze

W większości przypadków taki router działa na ustawieniach domyślnych. Hasło do niego można poznać w kilka sekund, bo... jest takie samo dla wszystkich routerów! Pierwszym krokiem jest więc jego zmiana w panelu zarządzania (strona 192.168.0.1).

Również w panelu zarządzania są informacje o szyfrowaniu połączenia. Używane standardy to WEP, WPA oraz WPA2 (ten ostatni jest najlepszy, warto go ustawić). Bezpieczeństwo zwiększy również instalacja firewalla (zapory ogniowej) broniącej dostępu z zewnątrz.

Niespodziewani goście...

Te dwie zmiany to absolutne podstawy domowego bezpieczeństwa, które każdy powinien wykonać zanim zacznie korzystać z sieci. To jednak nie koniec niespodzianek w domowym WiFi. Niektóre firmy umożliwiają podłączanie się innych użytkowników w ramach otwartego dostępu. W efekcie może się okazać, że ktoś inny również korzysta z naszego łącza... Informacje o polityce w tym zakresie będą zawarte w umowie z providerem.

„Zabezpieczenie sieci domowej to kilka prostych czynności, które zagwarantują nam spokój i bezpieczeństwo” - mówi Arkadiusz Zakrzewski, dyrektor pomocy technicznej AVG w Polsce. „Warto wykonać je od razu po instalacji routera by uniknąć włamań i kradzieży poufnych danych”.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.