Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?
Bateria zaczyna tracić swoją pojemność już po 200-300 cyklach ładowania. Od porad jak temu przeciwdziałać aż roi się w Internecie. Większość z nich to tzw. „urban legend” -powtarzane od lat, ale nie mające uzasadnienia przy obecnych technologiach.
2016-04-18, 10:52

Czy możesz „przeładować” baterię?

Najczęściej można się spotkać z zaleceniem wyjmowania baterii podczas pracy na zasilaczu oraz ładowania jej dopiero po pełnym rozładowaniu. Oba te stwierdzenia już się zdezaktualizowały. Po prostu - prawidłowo działający zasilacz nie jest w stanie „przeładować” baterii, a informacje o cyklach ładowania pochodzą od starszych modeli, gdzie używany był nikiel. Obecnie w bateriach stosuje się lit, któremu ładowanie w dowolnym momencie zupełnie nie szkodzi.

Uważaj na wysoką temperaturę i wilgoć

Nie oznacza to jednak, że nowoczesne baterie są odporne na wszystko. Narażenie komputera na wysokie temperatury i wilgoć, podobnie jak dopuszczenie do wyłączenia się z powodu rozładowania baterii to realne zagrożenia dla ich żywotności. Unikaj więc ciągłych cyklów rozładowywania i ponownego naładowywania baterii, warto ustawić poziom alarmu o niskim stanie baterii na ok. 20-30% jej naładowania.

- Obecnie dbanie o baterię to przede wszystkim unikanie jej przegrzania i zawilgocenia. Upał to śmierć dla baterii, więc kilkukrotne zostawienie laptopa latem w samochodzie może znacznie skrócić jej żywotność - mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG.

KONTAKT / AUTOR
Radek Klimek
PR Manager
AVG
602 153 012
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.